سرانجام انبارهای کشف‌شده احتکار کاغذ به کجا رسید؟

طرح ملی ۱۱ میلیارد دلاری برای تولید داخلی
سپتامبر 22, 2018
اشتباه موردی
اکتبر 1, 2018

سرانجام انبارهای کشف‌شده احتکار کاغذ به کجا رسید؟

دبیرکارگروه ساماندهی کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ تنها مورد مکشوفات کاغذ که از طرف وزارت صنعت به وزارت ارشاد معرفی شد،‌ انبار موجود در شهرستان ری بوده است.

همایون امیرزاده، دبیر کارگروه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ با اشاره به اظهارات مسعود سلطانی‌فر معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد مبنی بر اختصاص ارز کاغذ به دو  واردکننده‌ای که وجود خارجی ندارند‌، گفت:  البته این اظهارات قدیمی و مربوط به سه‌ماه گذشته است.
وی ادامه داد:‌ سامانه ثبت سفارش و دریافت ارز در اختیار وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت است و اظهار نظر‌ این وزارتخانه در این زمینه موضع‌گیری‌ تخصصی است‌، حتماً در این زمینه صحت‌سنجی‌های وزارت صنعت‌، معدن و تجارت رسمیت دارد.
امیرزاده همچنین در پاسخ به این پرسش که سرانجام انبارهای کشف شده کاغذ در ماه‌های اخیر به کجا رسید، گفت:‌ تنها تماسی که در مورد مکشوفات کاغذ به ما داشتند،‌ مکشوفات اداره تعزیرات شهرستان ری بود که 130 تن به ما اعلام شد‌، ما نیز نامه‌نگاری‌های خود با این اداره را انجام داده و نماینده رسمی توزیع را معرفی کردیم تا این کاغذ‌ها با قیمت مصوب در اختیار این توزیع‌کننده قرار بگیرد.
وی قیمت مصوب را برای هر کیلو کاغذ روزنامه 4800 تومان و هر کیلو کاغذ چاپ و تحریر 5100 تومان عنوان کرد و در پاسخ به اینکه انبارهای دیگری نیز از کاغذ کشف شد،‌ از توزیع آن‌ها چه اطلاعی دارید، یادآور شد: تنها موردی که به ما اطلاع داده شد‌، همین انبار شهر ری بود.
دبیر کارگروه ساماندهی کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از تغییر در تعهد‌نامه وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت برای واردات کاغذ خبر داد و افزود:‌ واردکنندگان کاغذ باید تعهدنامه‌ای مبنی بر در اختیار قرار دادن کالاهای وارداتی خود در شبکه توزیع کشور را پر‌کنند‌، این تعهد‌نامه محضری اخیرا‌ً تغییراتی داشته و بنا شده است که تمامی وارد‌کنندگان از ابتدا این تعهدنامه را پر کنند.
وی ادامه داد:  با توجه به مراحل طی شده برای واردات کاغذ که شامل دریافت پرفورم‌ها،‌ ثبت سفارش‌، گشایش اعتباری،‌ پرکردن تعهدنامه محضری،‌ خرید کالا و … است‌، این انتظار وجود دارد‌، که ظرف یک ماه آینده نخستین محموله‌های کاغذ به کشور وارد شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *